Вимоги до статей

Вимоги до статей

Журнал публікує оригінальні емпіричні і теоретичні статті, оглядові статті і попередні наукові доповіді, сприяючи розширенню знань про найбільш прогресивні технології фізичного виховання і спорту, нові напрями розвитку науки про здоров'я і здоровий спосіб життя, оздоровчу і лікувальну фізичну культуру, сучасні дослідження у галузі спорту.

Стаття, що подається для публікації, повинна бути актуальною, мати новизну, містити постановку завдань (проблем), опис основних результатів дослідження, отриманих автором, вступ та відповідати правилам оформлення. Представляючи статтю для публікації, автор (автори) тим самим: виражає згоду на розміщення повного її тексту в мережі Інтернет; погоджується з рекомендаціями Всесвітньої асоціації медичних редакторів і стандартів COPE з принципів етики наукових публікацій; дотримується рекомендацій по дотриманню засад академічної доброчесності та приєднується до принципів Комітету з етики публікації (COPE), а саме у тексті статті відсутні плагіат та самоплагіат. Автор підтвержує, що стаття не була опублікована раніше, не знаходиться на розгляді для публікації в інших виданнях і, якщо буде прийнята, то не буде опублікована в іншому місці в тій самій формі англійською або будь-якою іншою мовою.

Для аспірантів і здобувачів наукового ступеня кандидата наук необхідно долучити рекомендацію, підписану особою, яка має вчений ступінь і завірену печаткою установи. У рекомендації має бути відображено актуальність дослідження, розкрито проблему, подано оцінку наукового рівня представленого матеріалу і висновки про можливість опублікування статті в журналі.

Технічні вимоги

Текст має бути: 1,5 інтервалу, шрифт Times New Roman, 14, орієнтація сторінки книжкова. Абзацний відступ 1 см (не допустимо створювати абзацний відступ за рахунок пробілів). Не використовувати переноси слів. Поля : 2 см з усіх боків. Обсяг: 8-20 сторінок.

До статті можна включати графічні матеріали: рисунки (не більше двох), таблиці (не більше двох) тощо (крім фото). Діаграми (бажано кольорові), рисунки, формули, схеми виконувати з можливістю редагування в WORD (шрифт 10) або у вигляді окремих файлів у форматі .jpg з роздільною здатністю 300x300dpi.

Таблиці. Таблиці мають бути пронумеровані арабськими цифрами; мають бути посилання в тексті за порядком номерів, наприклад, "Таблиця 1". Кожна таблиця має бути згадана, принаймні, один раз у тексті у відповідному порядку. Кожна таблиця повинна мати короткий заголовок; більші описи або вторинна інформація мають бути подані в примітці до таблиці. Усі таблиці мають бути набрані тільки за горизонтальними правилами; вертикальні правила не використовуються. Одиниці виміру мають бути приведені в круглих дужках відразу нижче заголовків стовпців, а не перераховані в даних у таблиці. Таблиці повинні супроводжувати рукопис. Вони не повинні дублювати результати, представлені у іншому місці в рукописі (наприклад, на графіках).

Рівняння, створені в редакторі формул Microsoft Word 2007, 2010, або 2011, створюють проблеми, тому що їх відображення в редакторі не є 100% точним. Тому рекомендується використовувати редактор формул MathType для створення рівнянь. Довгі рівняння мають бути розміщені в тексті і пронумеровані послідовно. Після рівняння слід посилатися на нього за номером (наприклад, "рівняння 1"). Комплексні рівняння мають бути вбудовані з використанням стандартних плагінів, таких як MathType або Equation Editor Word. Якщо рукопис включає безліч рівнянь або схем, вони можуть бути зібрані в таблиці рівнянь, які можна відобразити у вигляді рисунка.

Рисунки зазвичай зводяться до однієї ширини (8,4 см) і мають бути підготовлені відповідним чином. Рукописні написи і низька якість комп'ютерної графіки не прийнятні. Файли повинні мати дозвіл 600 dpi. Рисунки мають бути пронумеровані (арабськими цифрами) послідовно відповідно до порядку, в якому вони були уперше згадки в тексті. Рисунки повинні містити таку інформацію: назва; усі необхідні пояснення символів і виведення, написані безпосередньо під рисунком; статистика.

Символи мають бути постійними на всіх рисунках. Треба використовувати прості символи, такі як закриті і відкриті круги, трикутники і квадрати.

Графіки або діаграми мають бути подані у вигляді повних файлів Excel. Не слід рисувати тривимірні графіки, якщо це не абсолютно необхідно. Не слід затінювати фон і використовувати сітки.

Мікрофотографії повинні мати мітки внутрішнього масштабу. Символи, стрілки або букви, використовувані в мікрофотографії, повинні контрастувати з фоном. Якщо використовуються фотографії людей або предметів, то вони не мають бути ідентифіковані, або їх фотографії повинні супроводжуватися письмовим дозволом на використання. Якщо фігура, графік, діаграма, мікрофотографії, схеми тощо були опубліковані, слід назвати оригінал і представити письмовий дозвіл від власника авторських прав на відтворення матеріалу. Для цього потрібний дозвіл незалежно від авторства або видавця для документів в громадському надбанні, окрім винятків.

Одиниці виміру повинні представлятися в метричних одиницях (метр, кілограм, літр). Температура має бути наведена в градусах Цельсія. Тиск крові має бути даний в міліметрах ртутного стовпа.

Скорочення та символи. Можна використовувати тільки стандартні абревіатури. Слід уникати скорочень у назві і анотаціях. Повному терміну повинна передувати абревіатура під час його першого використання в тексті, якщо це не стандартна одиниця виміру.

Вимоги до тексту статті

Стаття повинна містити такі елементи:

- назва статті (заголовними літерами, вирівнювання по центру, жирний шрифт);

- імена і прізвища усіх авторів (вирівнювання по центру, жирний шрифт, курсив);

- приналежність авторів (установа/ЗВО, місто, країна), якщо автори належать до кількох різних установ, надрядкові цифри мають бути використані для розподілу імен авторів до відповідних установ.

Анотація (англійською, українською мовами) повинна містити структуровані дані (1800 знаків без пробілів), що складаються з таких розділів: Вступ: слід чітко описати логічне обґрунтування для проведення дослідження, виходячи з попередніх робіт відносно тієї теми, що вивчається. Він повинен закінчуватися ствердженням конкретного вирішуваного питання або висуненою гіпотезою. Далі слід вказати мету дослідження. Методи: слід перерахувати використовувані методи, не вдаючись до великих методичних подробиць. Необхідно включити розміри вибірки для основних експериментів. Результати: слід перерахувати основні результати без вступу, що відповідають вирішенню мети дослідження. Висновки: необхідно надати ключові моменти як можна чіткіше. Можна включати коротке, загальне тлумачення результатів і/або конкретних рекомендацій для майбутніх досліджень.

Першою подається анотація мовою статті. Не допускається автоматичний переклад анотації. Структурні елементи анотації виділяються курсивом, з нового абзацу. Ключові слова: п’ять - шість ключових слів (не з назви, не вживати словосполучень).

Основний текст:

Вступ. Слід коротко представити проблему, особливо підкреслюючи на початку розгляду рівень знань про неї авторів. Необхідно врахувати, що одним із показників рівня знань про проблему є співвідношення цитованих джерел вітчизняних авторів до посилань на статті із зарубіжних журналів. Ще одним з показників рівня знань про проблему є посилання на свої попередні дослідження за темою статті. В аналізі публікацій за темою статті необхідно зазначити: що вдалося і що не вдалося вирішити авторам цих досліджень. Слід виділити невирішені іншими авторами проблеми.

Мета дослідження.

Матеріал і методи. Цей розділ має бути коротким, але достатнім, щоб дозволити іншим дослідникам повторити дослідження. Він повинен містити три підрозділи, які виділяються у тексті курсивом:

1. Учасники: вказати кількість учасників, вік. Відмітити, що від усіх учасників було отримано інформовану згоду на участь в експерименті.

2. Процедура (організація дослідження): дає читачеві коротку інформацію про кожен крок виконання досліджень. Це резюме має бути коротким, точним і логічним. Не слід обтяжувати читача занадто великою кількістю деталей. Необхідно дати досить інформації, щоб читач міг простежити за тим, що робиться. Вказати, які методи, прилади, устаткування використовували.

3. Статистичний аналіз: автори повинні пояснити, які статистичні методи були використані підчас аналізу даних та обґрунтовано використання даних тестів, автори повинні вказувати рівень значущості і використовувані статистичні програми.

Надання інформації про учасників дослідження вимагає наявності їхньої офіційної згоди. Це документується в тексті рукопису. Слід також надати інформацію про схвалення досліджень і їх результатів етичним комітетом. За участю дітей в експериментах має бути отримана письмова згода їхніх батьків, про що вказується в цьому розділі.

Результати мають бути представлені коротко й обґрунтовано. Слід обмежити кількість таблиць і рисунків (графіків), необхідних для пояснення аргументу цього документа, й оцінити їх необхідність. Не можна дублювати дані у вигляді графіків і таблиць. Необхідно навести кількість спостережень і звітів, а також виключення чи втрати спостережень (наприклад, вибулі з дослідження випробовувані). Результати мають бути представлені в логічній послідовності в тексті, а також у таблицях і рисунках, що узгоджуються з текстом за допомогою опорних зауважень.

Дискусія повинна включати інтерпретацію результатів дослідження, а також результати, розглянуті в контексті підсумків в інших дослідженнях, описаних у літературі, особливо ті, які розглянуті в тексті статті. За обсягом Дискусія має бути такою самою або більшою текстової частини розділу Результати.

Висновки не повинні повторювати результати, розкривати ступінь досягнення мети дослідження. До розділу висновки не слід включати інформацію, що не розглядалась у тексті статті та не мала підтвердження даними дослідження.

Перспективи подальших досліджень.

Вдячності. Слід зазначити усіх учасників, які не відповідають критеріям авторства, наприклад, технічних асистентів, помічників, операторів тексту або керівника відділу, які надають тільки загальну підтримку. Необхідно описати їх роль. Має бути розкрита і визнана фінансова й інша матеріальна підтримка. У разі виконання дослідження за рахунок коштів державного бюджету, необхідно це вказати.

Конфлікт інтересів осіб, які мають пряме або непряме відношення до публікації статті або відомостей, що містяться в ній, вказавши "Автор (и) заявляє (ють), що відсутній будь-який конфлікт інтересів".

Оформлення списків літератури

Список має бути пронумерований та містити не менше 20 позицій. Посилання, відібрані для публікації, мають бути вибрані як за їх важливістю, доступністю, так і за можливістю для подальшого читання. Посилання, що цитуються в таблицях, підписи до рисунків мають бути пронумеровані, оскільки цитуватимуться в тексті в певній послідовності. Якщо стаття має DOI, то це повинно бути показано в посиланні.

Формування списку літератури повинне виходити з таких принципів:

1) редакція вважає, що автор повною мірою володіє інформацією з проблеми, якщо в списку літератури є посилання на статті з англомовних журналів останніх п’яти років. Редакція вважає, що таких посилань має бути не менше 50%;

2) редакція вважає, що в статті мають бути представлені 2-3 фундаментальних роботи вітчизняних авторів і 2 - 3 зарубіжних з досліджуваної проблеми;

3) редакція вважає необхідним посилатися на 2-3 свої попередні роботи з досліджуваної проблеми, тим самим автор підтверджує свій статус фахівця в цій проблемі;

4) редакція вважає обов'язковою наявність посилань на роботи інших фахівців з досліджуваної проблеми як вітчизняних, так і зарубіжних.

5) у журналі список літератури оформляється відповідно до стилю Vancouver.

References оформляється відповідно до стилю Vancouver, якщо літературне джерело має DOI, то його обов’язково включають у посилання. References для джерел українською мовою. Прізвища, ініціали авторів записуються транслітерацією. Назва роботи перекладається англійською мовою. Назва видання пишеться транслітерацією (якщо немає англомовної версії). У кінці джерела вказується (In Ukrainian).