Процес рецензування
Наукові статті, що надійшли до редакції, проходять через інститут рецензування. Форми рецензування статей: внутрішня (рецензування рукописів статей членами редакційної колегії); зовнішня (рецензування рукописів статей провідним фахівцям у відповідній галузі).
-
Редакція використовує політику подвійного «сліпого» рецензування, коли рецензент не знає, хто автор статті, а автор не знає, хто рецензував статтю. Для проведення процедури рецензування, що відповідає політиці подвійного «сліпого» рецензування, авторам рекомендовано надавати публікацію у формі двох окремих файлів: перший - містить повні відомості про автора (-ів); другий – наукова публікація.
-
Редакційна колегія визначає відповідність статті профілю журналу, вимогам до оформлення і направляє її на рецензування фахівцю, доктору чи кандидату наук, який має близьку до теми статті наукову спеціалізацію та відповідає вимогам забезпечення якісного незалежного рецензування.
-
Терміни рецензування в кожному окремому випадку визначаються редакційною колегією з урахуванням створення умов для максимально оперативної публікації статті.
-
У разі наявності зауважень рецензента стаття повертається автору на доопрацювання. У випадку наявності повторних зауважень у рецензента, стаття вважається відхиленою та не приймається до розгляду редакційною колегією.
-
У разі відхилення статті від публікації редакція надає автору мотивовану відмову.
-
Статтю, не рекомендовану рецензентом до публікації, до повторного розгляду не приймають.
-
Наявність позитивної рецензії не є достатньою підставою для публікації статті. Остаточне рішення про доцільність публікації ухвалює редакційна колегія та вчена рада університету.
-
Після ухвалення редакційною колегією рішення про допущення статті до публікації редакція інформує про це автора і вказує терміни публікації. Оригінали рецензій зберігаються в редакційній колегії і редакції наукового журналу «Теорія і методика фізичного виховання і спорту» не менше трьох років.